ETKİNLİĞE DAVET YAZISI(ÇEÇEN ÇOCUKLAR)

 

ETKİNLİĞE DAVET YAZISI(ÇEÇEN ÇOCUKLAR)

 üst not:etkinlik 31 mayısa ertelenmiş

Yazının başlığında davet etttiğim etkinlik, çeçen çocuklar için tertip edilen ''uçurtma şenliğidir..''Belki bir vesileyle belki duymuş olduğunuz yukarda ifade edilen ve aşağıda ayrıntıları olan bu girişim, ''haber değeri ''olduğu kadar,bu güne kadar tertip edilen diaspora etkinliklerinden ''farklı'' olduğunu da en az benim kadar sizin de nazarınızı celbettiği kanaatindeyim.

 

Efendim malumunuz Çeçen mülteciler ve kamplar meselesi bizim kanayan yaramızdır.Ve çaresizliğimiz, ''mahcubiyetimiz'' için yeterli bir sebeptir.Sayısı yaklaşık üçyüzlere kadar düşen kamplardaki Çeçen hemşehrilerimizi zaman zaman ilgi göstermiş olsak da ,münferid bir takım yardım çalışmaları dışında, bu meseleyi ne yazıkki hala hal yoluna koyamadık!

 

Kaldı ki zorla Rusyaya teslim edilmeye çalışan çeçen komutandan başlayan ve İstanbul'un göbeğinde vurulan diğer Çeçen komutanların kanının akmasına müsebbip devlet ve yapılanmaları da -bizim görevimiz olduğu halde- Türk kamuoyunda yeterince teşhir edemedik.

 

Sık sık vurguladığımın farkındayım.Diasporada yaşayan biz Çerkesler ve Kafkasyalılar olarak asli görevimiz; ''kendi gündemimizi ülke gündemine yansıtmak ve bu uğurda gerekli enformasyonlarla yaşadığımız ülkenin halkını bilinçlendirmek''olmalıdır.

 

Yukarda kısaca arz ve izah ettiğim sebeplerden ötürü,21 mayıs gününe ait proğramlarda vereceğimiz (utanç duygularımla söylerim ki) ''bölünmüşlük'' mesajlarına inat,hangi görüşten olursanız olun,siz saygıdeğer hemşehrilerimi aşağıda ayrıntısını vereceğimiz etkinliğe davet etmeyi borç bilirim.

 

Bu etkinliği düşünenden de, gerçekleştirme yolunda toplu iğne başı kadar yardımı olanlara da, en samimi duygularla şükranlarımı sunuyorum..20.05.2009

ÇETİN GÜRAL

 

 

 

Not1:

Toplu maillerin daha dikkat çekici olması hasebiyle, bu etkinliği proğram yapmaları için Tv'lerin internet sitelerine ileti gönderebiliriz.

Not2:

Etkinliği tertipleyenlerden Emine hanım, bendenize size duyurmam için, bir mevzuyu dile getirmemi istemiştir.Şöyle ki;

Kendisi İstanbul Uzunyayla derneğine gitmiş ve miniklerin ekibini bu organizasyon için Uzunyayla derneğinden istemişse de ilgili dernekte kendini, ''müdür'' diye takdim eden bir hanımefendi, bu talebin ''para karşılığı düşünülebileceğini'' söylemiştir .Sayın Orhan Özmen beyefendiye ve diğer dernek müdavimlerine duyurulur.

 

DUYURU

24 MAYIS SABAHI İTİBARİYLE BAŞLAYACAK OLAN VE TÜM GÜN SÜRECEK OLAN ŞENLİĞE TÜM KAFKAS HALKI DAVETLİDİR..

 

ÇEÇEN ÇOCUKLARIMIZA UÇURTMALI BİR ŞENLİK DÜZENLEDİK..

 

ŞENLİKLE BERABER KERMES ORGANİZASYONUMUZDA OLACAK..

KAFKAS YEMEKLERİ, ÇERKES PEYNİRİ, KALPAK, ÜCRETSİZ SÜRGÜN CD Sİ ..

 

21 MAYIS 1864 TEKİ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN OKUNUYOR OLAN HATİMLERİMLERİMİZ, TÜM ADİGELERE ŞEREF OLSUN DİYEREK HATİM DUAMIZI YAPACAĞIZ.

 

PEYGAMERİMİZİN ŞEHİTLER İÇİN BEYANLARINI KONU ALACAK BİR SOHBETLE DEVAM EDECEK OLAN BU KUTLU GÜNE TÜM DERNEK VE VAKIFLARIMIZ DAVETLİDİR.

 

YER: Pendik / Sadettin Odabaşı Şenlik ve Piknik Alanı.

 

 

AVRUPA YAKASI İÇİN HAREKET;

 

24 MAYIS SABAHI SAAT 9:30 DA E5/MERTER DE TEKZEN ÖNÜNDEN OTOBÜS KALKACAKTIR. (ULUSOY TERMİNAL YANI)

 

İRTİBAT:EMİNE GÜNEŞ

GSM : 0536 858 7932

ANADOLU YAKASI İÇİN HAREKET:

SABAH SAAT 9:30 KADIKÖY VAPUR İSKELESİ ÖNÜNDEN

İRTİBAT: ARZU DEMİRCAN

GSM : 0533 938 0121

 

DESTEKLEYENLER:

BAYRAMPAŞA,EYÜP,SANCAKTEPE,ÜSKÜDAR BELEDİYELERİ VE KAFKAS VAKFI.

 

 

Müslüman Çerkes Platformu

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !